GÖNDERİ TAKİP

veya

UYARILAR!

(02.06.2014 Tarihinden İtibaren Yayımlanan Gazetelerin Dağıtım Bilgileri Görüntülenebilmektedir)

Sorgulama Yaparken Lütfen Aşağıdaki Uyarılara Dikkat Ediniz.

1. Sicil Müdürlüğünün seçilmesi zorunludur.

2. Sicil Müdürlüğüyle beraber "Unvan" veya "Sicil No" alanlarından birinin de doldurulması zorunludur.

3. Unvan alanı doldurulurken, aranan firma unvanının en az ilk beş karakterinin (büyük harflerle) yazılması gerekmektedir. Örneğin, unvanı ALTIN İNŞAAT TURİZM TAŞIMACILIK SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ olan bir firmanın sorgulaması yapılırken, firma unvanının ilk beş karakteri olan ALTIN yazılması yeterli olacaktır. Bu durumda seçilen sicil müdürlüğüne kayıtlı, unvanı ALTIN ile başlayan tüm firmaların gazeteleri görüntülenecektir.

4. Sicil No alanı doldurulurken, aranan firma sicil numarasının sonuna yüzde (%) işareti konulması sorguyu kolaylaştıracaktır. Örneğin sicil numarası 12345-KADIKÖY olan bir firmanın sorgulaması yapılırken, firma sicil numarasının 12345% şeklinde yazılması yeterli olacaktır. % kullanılabilmesi için öncesinde en az 5 karakter olması zorunludur.

5. Unvan veya Sicil No alanlarında Türkçe karakter kullanımında herhangi bir sorun yaşanmamaktadır.

6. Mahkemelerden ve İcra ve İflâs Dairelerinden yayımlanmak üzere Müdürlüğümüze intikal eden ilanların (çek/bono iptali, iflas işlemlerine ilişkin ilanlar vb.) veri tabanından sorgulanması esnasında

a) Mahkeme veya İcra ve İflâs Dairesinin bulunduğu il/ilçenin, sicil müdürlüğü alanında seçilmesi,

b) Sicil numarası alanına dosya numarasının (örnek:2011-9999) yazılması gerekmektedir.

Önemli Not 1: Yüzde (%) işaretinin sorgulamadaki anlamı "bundan sonraki bölümü tam olarak bilmiyorum" şeklindedir. Unvanı veya sicil numarası tam olarak bilinmeyen firmaların aranmasında kolaylık sağlayacağından dolayı sorguya dâhil edilmiştir.

Önemli Not 2: Aranmak istenen firmanın ticaret sicili numarasını bilmeyen kullanıcıların, unvan alanını kullanılarak yaptıkları sorgulamanın ardından, ticaret sicil numarasını tespit etmeleri halinde, sorgu işlemini bir kez de ticaret sicili numarasını kullanarak gerçekleştirmeleri firmanın sistemde yer alan tüm kayıtlarına ulaşılabilmesi amacıyla uygun olacaktır.

Kargo/Kurye

Kargo/Kurye İletişim Bilgileri

MNG Kargo Merkez Şube

İlgili Personel
Eray BİLGİN - Merkez Şube Müdürü
Ayşe YILMAZ
Elmas BAŞER
0 312 419 83 67 - 6459


0 312 815 48 56
0 549 790 52 15